Resultater Klassevis
Lygnasprinten 2020

Klasse 2

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 19 Anders Grøndal
Marius Fuglerud
Asker og Bærum Motorsport
NMK Drammen
Ford Fiesta R5
Anders Grøndal
A
2
0:00.0
24:30.1
0:00.0
0:00.0
2 6 Trond Sveinsvoll
Jørgen Nordhagen
KNA Stavanger
NMK Hadeland
Citroën C3 R5
Trond Sveinsvoll
A
2
0:00.0
25:46.2
1:16.1
1:16.1
3 14 Roger Rustand
Anita Hvambsahl
KNA Kongsberg
KNA Kongsberg
Ford Fiesta R5 Mk2
Roger Rustand
A
2
0:00.0
25:58.3
1:28.2
0:12.1
4 31 Joakim Roman
Alexander Glavsjö
SMK Örebro
SMK Õrebro
Skoda Fabia R5
Millbrooks World Rally Team
A
2
0:00.0
27:51.1
3:21.0
1:52.8

Klasse 5

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 34 Ola Jr Nore
Veronica Engan
NMK Modum og Sigdal
Asker og Bærum Motorsport
Opel Adam R2
Ola Jr Nore
A
5
0:00.0
26:41.1
0:00.0
0:00.0
2 32 Trond Lyseng
Kjell Pettersen
NMK Hønefoss
Asker & Bærum Motorsport
Ford Fiesta
Trond Lyseng
A
5
0:00.0
27:21.3
0:40.2
0:40.2
3 35 Pål R Svarthol
Erik B Hansen
NMK Gardermoen
NMK Gardermoen
Ford Fiesta R2
Pål R Svarthol
A
5
0:00.0
31:48.7
5:07.6
4:27.4

Klasse 10

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 5 Olav Fredriksen
Ole Thomas Westby
NMK Modum & Sigdal
NMK Modum & Sigdal
Volvo 240
Olav Fredriksen
NAS
10
0:00.0
27:27.3
0:00.0
0:00.0
2 45 Andreas Hvambsahl
Jakob Hvambsahl
KNA Kongsberg
NMK Kongsberg
Volvo 940
Andreas Hvambsahl
NAS
10
0:00.0
27:32.0
0:04.7
0:04.7
3 65 Amund Lund Reistad
Oddmund Hansen Westby
NMK Modum & Sigdal
NMK Modum og Sigdal
Volvo
Amund l Reistad
NAS
10
0:00.0
28:29.6
1:02.3
0:57.6
4 40 Kim Anders Nyhus
Mats Ola Stensbøl
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Volvo 240
Kim Anders Nyhus
NAS
10
0:00.0
28:37.5
1:10.2
0:07.9
5 62 Marius Holtet
Jon Raaen
NMK Modum & Sigdal
NMK Modum & Sigdal
Volvo 242
Marius Holtet
NAS
10
0:00.0
29:10.6
1:43.3
0:33.1
6 53 Jan-Widar Jahrmann
Kim Johansen
NMK Hadeland
Engangslisens
Volvo 240
Jan-Widar Jahrmann
NAS
10
0:00.0
29:27.6
2:00.3
0:17.0
7 48 Johan Eriksson
Emil Persson
Ludvika MS
Ludvika MS
SAAB 9-3T
Johan Eriksson
NAS
10
0:00.0
29:38.0
2:10.7
0:10.4
8 59 Erik Svartås
Camilla Antonsen
KNA Varna
KNA Varna
Volvo 240
Erik Svartås
NAS
10
0:00.0
30:07.2
2:39.9
0:29.2
9 51 Morten Prestegård
Hans Morten Prestegård
NMK Hadeland
NMK Hadeland
Volvo 940
Morten Prestegård
NAS
10
1:00.0
33:40.3
6:13.0
3:33.1
10 52 Vegard Hegle
Sandra Daniella Aas
Asker og Bærum Motorsport
Asker og Bærum Motorsport
Volvo 242
Vegard Hegle
NAS
10
0:00.0
34:31.7
7:04.4
0:51.4

Klasse 11

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 46 Lars M Berntsen
Stine Klemetsdal
NMK Hadeland
Asker og Bærum Motorsport
Escort Maxi Kit Car
Lars M Berntsen
NAS
11
0:00.0
28:15.5
0:00.0
0:00.0
2 41 Jarle Lippert
Sylva Høyholm
Asker og Bærum motorsport
NMK Trøgstad
Bmw E36 compact
Jarle Lippert
NAS
11
0:00.0
28:16.1
0:00.6
0:00.6
3 67 Ruben Bjerknes
Jon Eirik Gårdhammer
NMK Nedre Hallingdal
NMK Nedre Hallingdal
Seat Ibiza
Ruben Bjerknes
NAS
11
0:00.0
29:06.5
0:51.0
0:50.4
4 66 Sondre Jacobsen
Knut Sigurd Brekke
NMK Nore & Uvdal
NMK Nore & Uvdal
Opel Kadett
Sondre Jacobsen
NAS
11
0:00.0
30:09.8
1:54.3
1:03.3
5 70 Pål Rokkestad
Martin Rokkestad
NMK ASKER
NMK ASKER
Ford Escort MK 2
Pål Rokkestad
NAS
11
0:00.0
31:21.7
3:06.2
1:11.9
6 55 Steffen Grimsrud
Amund Grimsrud
NMK Hadeland
NMK Hadeland
Ford Escort MK2
Steffen Grimsrud
NAS
11
0:00.0
33:17.5
5:02.0
1:55.8
7 69 Tor Bækkevold
Jeanett Haug
KNA Eiker
Engangslisens
Nissan almera
Tor Bækkevold
NAS
11
0:00.0
35:38.5
7:23.0
2:21.0
8 68 Sivert Bjerkely Wallander
Sondre Egeberg slorbak
NMK Aurskog-Høland
Engangs
Nissan Almera GTI
Sivert Bjerkely Wallander
NAS
11
0:00.0
36:25.8
8:10.3
0:47.3

Klasse 13

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 38 Marius Aasen
Marlene Engan Aasen
Asker & Bærum Motorsport
Asker & Bærum Motorsport
Subaru Impreza
Marius Aasen
NAS
13
0:00.0
26:16.0
0:00.0
0:00.0
2 50 Amund Skoglund
Thea Martine Oppegård Vestli
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Mitsubishi Evo VII
Amund Skoglund
NAS
13
0:00.0
26:34.3
0:18.3
0:18.3
3 37 Geir Helge Frøslid
Øyvind Beckstrøm
NMK Fluberg
NMK Gardermoen
Subaru Impreza STi
Geir Helge Frøslid
NAS
13
0:00.0
26:37.7
0:21.7
0:03.4
4 42 Morten Gravermoen
Ronald Haug
NMK Modum & Sigdal
NMK Hønefoss
Subaru Impreza STI
Morten Gravermoen
NAS
13
0:00.0
27:35.3
1:19.3
0:57.6
5 3 Martin Nygård
Wendy Strømstad
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Subaru impreza STI
Martin Nygård
NAS
13
0:00.0
28:03.4
1:47.4
0:28.1
6 57 Bjørn Brynildsen
Per Olav Brynildsen
KNA Varna
Engangslisens
Mitsubishi EVO R4
Bjørn Brynildsen
NAS
13
0:00.0
36:18.6
10:02.6
8:15.2
7 56 Jørgen Leivestad
Sondre Østmoen
NMK Aurskog Høland
NMK Aurskog Høland
Subaru Impreza
Laila Leivestad
NAS
13
0:00.0
41:18.1
15:02.1
4:59.5

Klasse 15

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 22 Ståle Hovda
Per Tore Rakkestad
NMK Nore & Uvdal
KNA Eiker
Volvo 242
Ståle Hovda
VET
15
0:00.0
27:54.9
0:00.0
0:00.0
2 21 Petter Fausko
Leif Arne Neset
Asker og Bærum Motorsport
Asker & Bærum Motorsport
Opel Kadett GSI
Petter Fausko
VET
15
0:00.0
28:08.8
0:13.9
0:13.9
3 9 Svein Frustøl
Eirik Spilling
KAK
NMK Konsmo
Ford Escort
Svein Frustøl
VET
15
0:00.0
29:06.4
1:11.5
0:57.6
4 29 Geir Moen
August Hoel
Østfold Motorsport
Varna
Ford Escort MK1
Geir Moen
VET
15
0:00.0
30:07.2
2:12.3
1:00.8
5 24 Svein Petter Silseth
Ole Andresen
Motorsport Asker og Bærum
Motorsport Asker og Bærum
Ford Escort RS
Svein Petter Silseth
VET
15
0:00.0
30:18.0
2:23.1
0:10.8
6 27 Tore Johannessen
Monica Sætra
NSK
KNA Kongsvinger
Ford RS 1600
Tore johannessen
VET
15
0:00.0
30:53.2
2:58.3
0:35.2
7 25 Torbjørn Hjermstad
Atle Dyreng
KNA Indre Ytre Østfold
KNA Indre Ytre Østfold
Volvo
Torbjørn Hjermstad
VET
15
1:00.0
32:57.0
5:02.1
2:03.8

Klasse 17

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 77 Mats Ivar
Sven Johan Svendsen
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Volvo 940 VOC
Mats Ivar Nygård
VOC
17
0:00.0
30:10.1
0:00.0
0:00.0
2 71 Rino Bækkevold
Stian Kristiansen
NMK Aurskog Høland
NMK Aurskog Høland
Volvo 240
Rino Bækkevold
VOC
17
0:00.0
31:07.2
0:57.1
0:57.1
3 75 Tom Erik Sund
Henrik Aarstad
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Volvo 240
Tom Erik Sund
VOC
17
0:00.0
32:21.8
2:11.7
1:14.6
4 73 Jarle de Oliveira Granheim
Eskild Granheim
NMK Gardermoen
NMK Gardermoen
Volvo 940
Jarle de Oliveira Granheim
VOC
17
0:00.0
32:58.4
2:48.3
0:36.6
5 72 Lars Haug
Nils Christian Haug
NMK Fluberg
NMK Fluberg
Volvo 740
Lars Erik Haug
VOC
17
0:00.0
33:18.3
3:08.2
0:19.9

Klasse 19

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 82 Morten Strand
Stian Håre
NMK Modum Sigdal
NMK Modum og Sigdal
Volvo 940
Morten Strand
DEB
19
0:00.0
30:49.0
0:00.0
0:00.0
2 83 Sander Sæter
Hans Martin Bakken
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Volvo 940
Sander Sæter
DEB
19
0:00.0
33:57.8
3:08.8
3:08.8
3 81 Lars Erik Skogen
Marie Hofsløkken
NMK Valdres
Asker og Bærum Motorsport
Volvo 242
Lars Erik Skogen
DEB
19
0:00.0
34:11.2
3:22.2
0:13.4
4 80 Eivind Larsen
Stian Theodorsen
NSK
Engangslisens
Opel Ascona
Eivind Larsen
DEB
19
0:00.0
34:55.8
4:06.8
0:44.6

Klasse 20

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 902 Martin Stenberg
Trond Håvard Østheim
NMK Hadeland
NMK Hadelsnd
Renult
Martin Stenberg
UNG
20
0:00.0
31:06.1
0:00.0
0:00.0
2 901 Markus Bakken
Thor Gunnar Hagen
NMK Modum og Sigdal
NMK Modum og Sigdal
Ford Fiesta R1
Markus Bakken
UNG
20
0:00.0
31:21.7
0:15.6
0:15.6
3 904 Ole Henry Steinsholt
Christell Fredriksen
NMK Grenland
NMK Modum og Sigdal
Nissan Almera
Ole Henry Steinsholt
UNG
20
0:00.0
31:49.5
0:43.4
0:27.8

Klasse 21

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 16 Vidar Hulløen
Nils Nerdalen
KNA Drammen
KNA Drammen
Toyota MR 2
Nils Nerdalen
NAS
21
0:00.0
57:08.2
0:00.0
0:00.0
2 12 Bjørn Tore Teigen
Anne Kathrine Teigen
Amcar
Engangslisens
Opel Kadett
Bjørn Tore Teigen
NAS
21
0:00.0
57:22.1
0:13.9
0:13.9
3 2 Anders Grøttum
Jørn Grøttum
Asker og Bærum Motorsport
Asker og Bærum Motorsport
Opel Ascona
Anders Grøttum
NAS
21
0:00.0
57:26.3
0:18.1
0:04.2
4 1 Monty Karlan
Oddvar Moland
AMCAR
KNA Drammen
VW 1300 S
Monty Karlan
NAS
21
0:00.0
57:26.8
0:18.6
0:00.5
5 20 Anders Kjos
Tom Berge
Engangslisens
Engangslisens
Simca Rallye 2
Anders Kjos
NAS
21
0:00.0
57:28.1
0:19.9
0:01.3
6 10 Erling Svensen
Ingar Carlsen
KNA Halden
KNA Indre/Ytre Østfold
Volvo
Erling Svensen
NAS
21
0:00.0
57:38.5
0:30.3
0:10.4
7 8 Rolf Lie
Tore Fredriksen
KNA Oslo
KNA Halden
Volvo 140
Rolf Lie
NAS
21
0:00.0
57:42.3
0:34.1
0:03.8
8 11 Tom Kristian Gusterud
Rolf Hammer
NMK
NAF Asker og Bærum
Volvo 122s
Tom Kristian
NAS
21
0:00.0
58:00.8
0:52.6
0:18.5
9 18 Geir åge Lia
Ole Reidar Myhrer
KNA Drammen
KNA Halden
Ford Puma
Ole Reidar Myhrer
NAS
21
0:00.0
58:02.7
0:54.5
0:01.9
10 13 Trond Skaufel
Harald Bye
KNA Drammen
Asker & Bærum Motorsport
Ford Cortina GT
Trond Skaufel
NAS
21
0:00.0
58:20.3
1:12.1
0:17.6
11 15 Vidar Hoel
Ole Hansen
KNA Halden
KNA Halden
Audi Coupe 80 GT
Vidar Hoel
NAS
21
0:00.0
58:35.6
1:27.4
0:15.3
12 17 Lars H Lie
Henning Jørstad
KNA
KNA
Volvo
Lars Holmboe Lie
NAS
21
0:00.0
61:10.2
4:02.0
2:34.6

Norsk Motor Klubb - "NMK Rallysystem"